Obozy

Witam serdecznie Wszystkich Naszych Znajomych Rodziców i Dzieci i tych których wkrótce poznamy :)

kontakt do nas tel. 570 610 844 oraz 13 461 00 95 z pozdrowieniami Viktoria Maria Krystosik

Terminy:
24 czerwca- 7 lipca 2018 – inwestycja 2250 zł (moduł 2 tygodniowy)
7 lipca – 14 lipca 2018 – inwestycja 1350 zł (moduł anglojęzyczny)
15 lipca – 22 lipca 2018 inwestycja 1250 zł (moduł wędrowno-biwakowy)

Obóz dla dzieci i młodzieży artystyczno-rozwojowy

dyplomCelem naszych obozów jest stworzenie dobrych warunków do wypoczynku połączonego z rozwojem, nabywaniem wiedzy o sobie, zdobywaniem umiejętności wyrażania siebie w sposób szanujący własne granice i granice innych osób.

Obozy nasze cechują się domową, przyjazną atmosferą, czas z nami mknie ciekawie i wartko.

Nasze wartości to: Rozwój, Przyjaźń, Przygoda, Twórczość i Wspólnota.

Kameralna grupa (do 16 osób) sprzyja budowaniu bliskich relacji.

Codziennie dajemy sobie czas na wspólne spotkanie w kręgu, w czasie którego uczymy słuchać się siebie nawzajem- nazywać swoje potrzeby i rozumieć potrzeby innych, dzielić tym co nas cieszy, inspiruje, porusza, a także boli, martwi, niepokoi, złości – czego każdy potrzebuje w wspólnej przestrzeni by się dobrze czuć w grupie.

W czasie obozu zapraszamy dzieci i młodzież do poznawania różnych artystycznych form wyrażania siebie takich jak:

Krąg: to czas na słuchanie, rozwiązywanie konfliktów, współtworzenie życia obozowego, tematyczne zajęcia psych edukacyjne.

Hatha-joga, tak by pomóc dzieciom nawiązać kontakt ze swoim ciałem i oddechem , nauczyć się relaksu, wzmocnić i uelastycznić ciało a także rozwinąć umiejętność koncentracji i panowania nad emocjami.

Zajęcia parateatralne mające na celu: dobrą zabawę, twórczą nieskrępowaną ekspresję , rozwój wyobraźni, rozwój umiejętności współpracy, wzmocnienie wiary w siebie.

Zajęcia artystyczne: warsztaty ceramiczne, filcowanie, koraliki, gotowanie, pieczenie chleba w piecu chlebowym, ogniska.

Wycieczki w teren, profesjonalny pokaz Bieszczadzkiego Nieba, gry i zabawy na bieszczadzkich łąkach , podchody, wycieczki na połoninę, przejażdżka ciuchcia bieszczadzką, kąpiele w Sanie i wiele innych wspaniałych chwil i wrażeń :)

Obóz anglojęzyczny w Bieszczadach!!!

Spędziłyśmy 3 lata w Kanadzie i tam doświadczyłyśmy tego że język przekazuje uczucia, nie słowa, dlatego tak łatwo było nam bardzo szybko zrozumieć co mówią do nas inni- ponieważ przekazywali nam swoje myśli, emocje , chcieli się z nami podzielić czymś istotnym znaczącym dla nich. Wtedy rozumie się całym sobą i to przełamuje lęk przed kontaktami i posługiwaniem się w obcym języku. O tym samym mówi metoda nauki języka wg 5-ciu zmysłów, podobna do metody Callana opierająca się na uczeniu poprzez naturalny dialog. Chcemy by dzieci zobaczyły że można bardzo dużo zrozumieć, przekazać w innym języku, kiedy jest się w swobodnym kontakcie z drugim człowiekiem. To da dzieciom odwagę do aktywnego używania języka, przełamania barier w posługiwaniu się nim, i zachęci do dalszej nauki.

Będziemy posługiwać się językiem angielskim w maksymalnym stopniu w ciągu całego dnia tak by wszyscy uczestnicy zaczęli myśleć po angielsku i śnić po angielskuJ To będzie dobra zabawa połączona z ogromnym pożytkiem !
Serdecznie Zapraszamy Odważnych i Mniej Odważnych :)

Kadra:

Twórczyni autorskiego programu, kierownik obozu: Viktoria Maria Krystosik jest psychologiem (Uniwersytet Warszawski) i psychoterapeutą i trenerem grupowym Gestalt (Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie), ukończyła także 2 letni staż w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii w Warszawie, 2 letnia szkołę Psychoterapii Zorientowanej na Proces w Warszawie, ukończyła cykle szkoleń dla profesjonalistów w Centrum Rozwoju Edukacji w Warszawie i prowadzi treningi da rodziców i nauczycieli pt: ”Jak mówić żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji” „Nastolatek”, oraz trening metody Porozumienia bez Przemocy.(NVC)
Ukończyła także szkolenia z zakresu Racjonalnej Terapii Zachowania, oraz Programu Saimontona.
Uczy hatha jogi wg. metody Sivanandy, kurs dla nauczycieli ukończyła w Aśramie Sivanandy w Val- Morin w Kanadzie, prowadziła zajęcia w centrum Sivanandy w Montrealu.
Pracowała jako wolontariuszka w Camphilu- organizacji prowadzonej wg. pedagogiki waldorfskiej dla młodzieży z różnego rodzaju upośledzeniami.
Twórczyni i realizatorka programu terapeutycznego Akademii Walki z Rakiem w Warszawie a także programu psychoterapeutycznego dla „trudnej” młodzieży. Na co dzień prowadzi zajęcia warsztatowe dla rodziców, psychoterapię indywidualną i prowadzi obozy terapeutyczne i rozwojowe dla dzieci i młodzieży.
Prywatnie mama trójki pociech.

Nasz główny „native speaker” Olena Cytryna absolwentka trzech klas szkoły podstawowej w Kanadzie oraz waldorfskiej w Warszawie, maturzystka w liceum w Chigwell School w Londynie, obecnie studentka w Kings Collage w Londynie, kierunek literatura porównawcza.

Oraz kadra wspierająca.