OBÓZ DLA DZIECI


Obóz dla dzieci i młodzieży artystyczno-rozwojowy

Celem naszych obozów jest stworzenie dobrych warunków do wypoczynku połączonego z rozwojem, nabywaniem wiedzy o sobie, zdobywaniem umiejętności wyrażania siebie w sposób szanujący własne granice (potrzeby) i (potrzeby) innych osób.

Niewielka grupa (do 15 osób) sprzyja budowaniu bliskich relacji.
Codziennie dajemy sobie czas na wspólne spotkanie w kręgu, w czasie którego uczymy słuchać się siebie nawzajem, dzielić tym co nas cieszy, inspiruje, porusza, a także boli, martwi, niepokoi, złości -czego każdy potrzebuje w tej wspólnej przestrzeni by się dobrze czuć w grupie.

Społeczność to czas na słuchanie, rozwiązywanie konfliktów, współtworzenie życia obozowego.

Z doświadczenia pracy z dziećmi, młodzieżą, rodzicami , nauczycielami i dorosłymi wiem że tego czego najbardziej nam potrzeba w kontaktach z ludźmi to bycia wysłuchanym……..,

Nasze obozy to właśnie Czas na Słuchanie. Uważnie słucham dzieci i w ten sposób uczę je z uwagą słuchania siebie, bo tylko wtedy możemy prawdziwie usłyszeć innych.

W czasie obozu zapraszamy dzieci i młodzież do poznawania różnych artystycznych form wyrażania siebie:

Codziennie:
będą odbywać się zajęcia hatha jogi, tak by pomóc dzieciom nawiązać kontakt ze swoim ciałem i oddechem , nauczyć się relaksu, wzmocnić i uelastycznić ciało a także rozwinąć umiejętność koncentracji i panowania nad emocjami.

Co drugi dzień: odbywać się będą zajęcia teatralne mające na celu:

  1. Dobrą zabawę,
  2. Twórczą nieskrępowaną ekspresję ,
  3.  Rozwój wyobraźni,
  4.  Rozwój umiejętności współpracy,
  5. Wzmocnienie pewności siebie.

A ponad to: wycieczki w teren, warsztaty ceramiczne, filcowanie, pieczenie chleba w piecu chlebowym, ogniska, profesjonalny pokaz Bieszczadzkiego Nieba, gry i zabawy w terenie, dogtrekking.

Obozy nasze cechują się domową, przyjazną atmosferą, czas z nami mknie ciekawie i wartko.
Serdecznie zapraszamy!

Ramowy plan dnia i regulamin prześlę osobom zainteresowanym.

Viktoria Krystosik jest psychologiem (Uniwersytet Warszawski) i psychoterapeutą Gestalt (Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie), ukończyła także 2 letni staż w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii w Warszawie, 2 letnia szkołę Psychoterapii Zorientowanej na Proces w Warszawie, ukończyła cykle szkoleń dla profesjonalistów w Centrum Rozwoju Edukacji w Warszawie pt: ”Jak mówić żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji” „Nastolatek”, jest w trakcie szkolenia metody Porozumienia bez Przemocy.
Ukończyła także szkolenia z zakresu Racjonalnej Terapii Zachowania, oraz Programu Saimontona.
Uczy hatha jogi wg. metody Sivanandy, kurs dla nauczycieli ukończyła w Aśramie Sivanandy w Val- Morin w Kanadzie, prowadziła zajęcia w centrum Sivanandy w Montrealu.
Pracowała jako wolontariuszka w Camphilu- organizacji prowadzonej wg. pedagogiki waldorfskiej dla młodzieży z różnego rodzaju upośledzeniami.
Twórczyni i realizatorka programu terapeutycznego Akademii Walki z Rakiem w Warszawie a także programu terapeutycznego dla młodzieży.

Prywatnie mama trójki pociech.